Podczas szukania polisy dla siebie często mamy styczność z kolorowymi ulotkami i broszurami a także długimi reklamami oraz wypowiedziami agentów ubezpieczeniowych. Wśród tych informacji często brak tych najważniejszych, które są szczególnie istotne podczas wyboru najlepszego produktu.

Wysokość ubezpieczenia

Wysokość naszej polisy jest bezpośrednio związana z ceną, którą za nią płacimy. Najczęściej tanie produkty zawierają ok. 30 000 zł zwrotu kosztów leczenia. Średnia półka cenowa to już ok. 50 000 zł. Wysokość ubezpieczenia to całkowity zwrot jaki możemy otrzymać. Jeżeli nasze koszty leczenia są wyższe niż zakłada polisa to pozostałą część musimy zapłacić z własnych środków. Oznacza to, że warto dobrze się zastanowić nad wyborem produktu. Jeżeli podróżujemy w celach rekreacyjnych to nie potrzebujemy tak wysokie zwrotu. Jednak jeżeli naszą pasją są sporty ekstremalne – wspinaczka to trzeba rozważyć zakup droższej polisy, która zagwarantuje całkowity zwrot kosztów leczenia, transportu (np. helikopterem) do szpitala a także późniejsze odszkodowanie.

Wszystkie niezbędne informacje odnośnie kosztu ubezpieczenia turystycznego znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ten dokument dostępny jest w każdej placówce oraz na stronach internetowych ubezpieczycieli. W OWU znajdziesz także tabelę procentową, która pozwala łatwo obliczyć wysokość odszkodowania z NNW.