Planujesz wyjazd na narty? Sprawdź, o czym musisz pamiętać, żeby Twoja wycieczka była możliwie bezpieczna.

Zanim wyruszysz na stok:
1. Pracuj nad kondycją. I to nie na tydzień przed wyjazdem! Dzięki odpowiednim ćwiczeniom możesz wzmocnić mięśnie, a tym samym zminimalizować ryzyko kontuzji.
2. Wykup ubezpieczenie narciarskie. Pamiętaj, żeby poinformować Ubezpieczyciela, że zamierzasz uprawiać sporty takie jak narciarstwo czy snowboarding. Nie zapomnij też mieć przy sobie dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia. Jeśli nie masz takiej możliwości, zapisz w telefonie numer telefonu alarmowego i numer swojej polisy.
3. Sprawdź swój sprzęt, przede wszystkim wiązania. Jeśli nie jesteś pewien, czy wszystko jest z nimi w porządku, zgłoś się do serwisu.

Na stoku:
1. Wybieraj trasy dostosowane do swoich możliwości. Jeśli jesteś początkujący, zacznij od „oślej łączki”, gdzie opanujesz podstawy jazdy. Zwiększaj stopień trudności stopniowo.
2. Załóż kask. Choć obowiązek noszenia kasków mają tylko dzieci, dorośli również nie powinni o nich zapominać.
3. Piłeś – nie jedź. Chociaż herbata z rumem albo kubek grzańca wypity na stoku nie powinien Ci zaszkodzić, uważaj, żebyś nie przesadził. Pamiętaj, że jeśli spowodujesz wypadek będąc pod wpływem alkoholu, Ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania!
4. Jeśli przytrafi Ci się jakiś wypadek, zbieraj dokumentację leczenia. Będziesz jej potrzebował po powrocie, do dopełnienia formalności związanych z ubezpieczeniem.

Po powrocie:
1. Jeśli miałeś wypadek lub przydarzyło Ci się inne nieszczęśliwe zdarzenie, niezwłocznie zgłoś się do Ubezpieczyciela wraz z wymaganą dokumentacją. Zwykle masz na to 7 dni od powrotu z wyjazdu.